MIR SE VINI ...:::WWW.AHG-CREW.TK:::...
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Torres është më i popullarizuar se Ronaldo

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ahg-info
Admin
avatar


MesazhTitulli: Torres është më i popullarizuar se Ronaldo   Mon Dec 15, 2008 1:20 am

Sipas anketës së re e cila ka përfshirë 32 mijë tifozë nga 185 vende të botës, sulmuesi i Liverpoolit, Fernando Torres, është ylli më i popullarizuar i Premierligës, përkundë Cristiano Ronaldos. Rezultatet e anketës globale kanë treguar po ashtu se Premierliga momentalisht është liga më e popullarizuar në botë, dhe e cila përcillet në 611 milionë shtëpi në 211 vende. Sipas anketës, Premierliga ndiqet nga 98% e të anketuarve, që është dyfish më shumë se rivali më i afërt, liga spanjolle La Liga. Manchester United vazhdon të jetë klubi më i popullarizuar me 26%, shumë pak përpara Liverpoolit, derisa Arsenali është para Chelseat, me 15%. “Që të shpallesh si futbollisti më i dëshiruar është një nder i pabesueshëm”, ka pranuar sulmuesi spanjoll Fernando Torres.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Torres është më i popullarizuar se Ronaldo
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
....:::AHG-CREW:::.... :: Sport-
Kërce tek: