MIR SE VINI ...:::WWW.AHG-CREW.TK:::...
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bone PC-n te ndezet per 10 sec.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ahg-info
Admin
ahg-info


MesazhTitulli: Bone PC-n te ndezet per 10 sec.   Fri Dec 19, 2008 11:09 pm

Nese duash ta besh qe pc-ja juaj
te ndizet vetem per 10sekonda ateher:
Click ne start button -----> pastaj shko Run -----> dhe shkruaj Regedit -----> shtype enter
Kjo do ta hap nje "Registery Editor"
Tash shikon per "key":
HKEY_LOACAL_MECHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contr ol\ContentIndex
Tani e gjen nje key qe quhet "Startup Delay" -----> kliko dy her ne te
Where its Base, kliko Decimal -- esht Default Value eshte 4800000,
Ndryshoje ne: 40000
Tani mbylle Registry Editor dhe bene kompjuterin restart--------------------------------------------------------------------------------
poweret by Gzimi.che-Kicker-Twister
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Bone PC-n te ndezet per 10 sec.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
....:::AHG-CREW:::.... :: Tjera-
Kërce tek: