MIR SE VINI ...:::WWW.AHG-CREW.TK:::...
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 krijo chat

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ahg-info
Admin
ahg-info


MesazhTitulli: krijo chat   Fri Dec 19, 2008 11:11 pm

Beni Login Ne Putty Tek Shell Linux Qe Mund Te Keni Dhe Vazhdoni Kshu Ne Versionin CR2.1-Linux = ConferenceRoom2.1 :
wget http://www.garantishell.com/Ozel/CR2.1-Linux.tar.gz

Mbas Instalimit Beni :

tar xfzv CR2.1-Linux.tar.gz

Mbas Ksaj :

cd CR2.1-Linux

Pastaj :

./install

Pastaj Vazhdoni Me Instalimin E Serverit Duke Bere :

Please enter your key or TRIAL if you do not have one
For example: TRIAL

TRIAL

Please enter a valid fully qualified DNS name for this server
For example: irc.igli.com

Emrin E Server Qe Doni

Please enter the name you want your server to use
For example: my.server.name.tld

Emrin Prap

Please enter a brief description of your server
For example: IgLi, Inc's Chat Server

Ketu Veni Emailin Tuaj ..

Please select the ports you wish your chat server to
listen on. Do not include the web server port in this list
The first port listed is the primary port
For example: 7000,6666-6669

7000,6666-6669

Please enter a nickname for the local channel management agent
For example: ChanBot

Emrin E Botit Kryesor te serverit

Please select the port you would like the web server to
listen on. You may use '0' if you don't wish to run our
internal web server. Do not use '80' unless no other web
server will run on this machine.
For example: 8000

8000

Please select the nickname of the first operator
For example: admin

Nick E Admin QE Doni

Please select the password of the first operator
For example: MyPass

Passwordin Tuaj Te Adminit ..

Pastaj Ju Del Nje Yes Or No Per Servicet E Serverit:

yes

pastaj do beni Crack TRIAL te serverit qe te permbaj sa me shum usera ... :

cd bin

rm -rf crchat

wget hhttp://www.garantishell.com/Ozel/crchat

chmod +x crchat

Pastaj Do Beni :

cd .. Me Gjith .. !

Pastaj Do I Vendosni OperServ Services !
Ne Kete Menyre:

cd db

Pastaj Do Beni

pico oper.db

dhe brenda kesaj do vendosni

[2062549759]
m
O Nick - 1073741824
z

ctrl + X

yes dhe Enter .

Pastaj

cd ..

Dhe

./startcr

Pastaj Hyni Ne Server Me Ane Te mIRC

/server irc.emri.com

/oper nicku-juaj passwordi

/as services operserv enable

/as services memoserv enable

/restart

Rihyni Prap Dhe Beni

/as util services stop

/as util services start

Dhe Po Te Doni I Vendosni Dhe Key

/as general set key 5ED6-397A-4B05-32AA--------------------------------------------------------------------------------
poweret by Gzimi.che
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
e.Xtract
VizitorMesazhTitulli: Re: krijo chat   Sat May 02, 2009 10:08 am

Kur po hi intal spom ban a munesh mem tregu naj menyr tjeter
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
krijo chat
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
....:::AHG-CREW:::.... :: Tjera-
Kërce tek: