MIR SE VINI ...:::WWW.AHG-CREW.TK:::...
 
ForumPortaliGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 AKR shpreh shqetësim ndaj provokimeve të Serbisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Genn1
Admin
Genn1


AKR shpreh shqetësim ndaj provokimeve të Serbisë Empty
MesazhTitulli: AKR shpreh shqetësim ndaj provokimeve të Serbisë   AKR shpreh shqetësim ndaj provokimeve të Serbisë EmptyTue Dec 23, 2008 10:14 pm

AKR shpreh shqetësim ndaj provokimeve të Serbisë F.1223185621488_m
AKR shpreh shqetësim ndaj provokimeve të Serbisë
Partia Aleanca Kosova e Re, nëpërmjet një deklarate për opinion ka shprehur shqetësimin e saj ndaj provokimeve të vazhdueshme që Serbia i bën Republikës së Kosovës.
Hyrja e djeshme e zyrtarëve të Beogradit në Kosovë, sipas AKR-së është shkelje e radhës që i bëhet sovranitetit të Republikës së Kosovës. “Retorika e dëgjuar dje nga qeveritarët serbë dëshmon involvimin e tyre sistematik në klimën e paqëndrueshme ndëretnike, duke mos i shërbyer paqes, pajtimit dhe stabilitetit të vendit”, thuhet më tej në deklaratën e kësaj partie.

“Kërkojmë nga institucionet e Kosovës, EULEX, dhe mekanizmat tjerë ndërkombëtarë që të ndërprenë veprimet e tilla të cilat rrezikojnë jo vetëm stabilitetin në Kosovë por edhe në rajon”.

AKR njëkohësisht i ka bërë thirrje kreut të shtetit që të mos prodhoj arsyetime për këtë, por të marrë masat e domosdoshme që të mos ndodhin cenime të tilla të sovranitetit të Republikës së Kosovës dhe të ushtroj pushtetin e tij që buron nga aktet më të larta juridike të vendit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
AKR shpreh shqetësim ndaj provokimeve të Serbisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
....:::AHG-CREW:::.... :: lajmet-
Kërce tek: