MIR SE VINI ...:::WWW.AHG-CREW.TK:::...
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te transferojm nji Forum prej një hosti në host tjeter ? VBULLETIN

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Genn1
Admin
avatar


MesazhTitulli: Si te transferojm nji Forum prej një hosti në host tjeter ? VBULLETIN   Wed Dec 24, 2008 3:32 pm

Si te transferojm nji Forum prej një hosti në host tjeter ?

Per kete do të na duhet skripta bigdump.php marim prej 2shared.com/file/3259878/ada90b06/dump.html

Uploadojm fajllat e Vbulletin ne host te ri pos folderit INSTALL i cili nuk na duhet,,,
Pastaj hapim nji folder ne ftp : DUMP dhe mrena shtijm bigdump.php dhe backup.sql (backupin tuaj)
Editojm bigdump.php keshtu :

$db_server = 'localhost'; Japim emrin e serverit te mysql"
$db_name = '95372'; database name ketu
$db_username = '95372'; username i Database
$db_password = '010201'; password i Database

Dhe bojm Chmod krejt fajllat ne fpt ne 777 ( preferoj ne FileZilla Client)

Dhe pastaj kështu www.hostijuaj.com/dump/bigdump.php


Zgjedhim backup.sql dhe shkojm tek START IMPORT pas disa minuta Backupi juaj u importua ne forumin e ri...
Pastaj hostijuaj.com/install/upgrade.php next next edhe kryhet
(kisha preferuar qe fajllat e VB qe i keni pas ne forumin tjeter ti shtini ne hostin e ri qe tju largoheni disa problemeve qe mund tju dalin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si te transferojm nji Forum prej një hosti në host tjeter ? VBULLETIN
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si në përralla, qeni zbulon qypin me ar me vlerë prej 10 mln dollarë (FOTO)
» Marifetet që përdorin femrat pë të manipuluar meshkujt dhe shenjat e dashurisë
» Prej nga e ka prejardhjen emri “shqiptar”?
» Kënd prej politikanëve e sundon gruaja, kush e ka amvise e kush Miss? (Foto)
» Early Intervention Program( Nderhyrje e Menjehershme)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
....:::AHG-CREW:::.... :: Templates-
Kërce tek: