MIR SE VINI ...:::WWW.AHG-CREW.TK:::...
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Aston Villa dhe Arsenali ndajnë pikёt

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Genn1
Admin
avatar


MesazhTitulli: Aston Villa dhe Arsenali ndajnë pikёt   Sat Dec 27, 2008 12:13 amAston Villa dhe Arsenali ndajnë pikёt
Zat Knight ka shёnuar njё gol tё vonshëm pёr t’i dhёnё njё pikё Aston Villas nё derbin përballё Arsenalit, qё përfundoi me rezultat 2-2.
Arsenali kaloi nё epërsi tё dyfishtё nё Villa Park, por vendasit arritën tё nxjerrin njё pikё. Nё fund tё pjesës sё parё topçinjtë kaluan nё epërsi me anё tё Denilson (40’), ndërsa nё fillim tё pjesës sё dytё dyfishuan avantazhin me anё tё Diaby (49’).

Tё zgjedhurit e trajnerit Martin O’Neill ngushtuan rezultatin me anё tё penaltisё sё shndërruar nё gol nga Gareth Barrt nё mintёn e 65-tё tё ndeshjes.

Por, kur Arsenali mendoi se mё nё fund to t’iu rikthehej fitoreve pas dy muajsh tё tmerrshëm nё Premierligё, aty ishte mbrojtësi Knight, qё shёnoi golin e tij tё dytё nё fanellën e Aston Villas, dy minuta pas lojës shtesё, pёr t’i dhёnё njё pikё ekipit tё tij.

Me kёtё rezultat, tё dyja ekipet do tё ruajnë pozitat e mёhershme. Aston Villa nё vendin e katërt do tё mbledhё 35 pikё sa edhe Manchestesteri nё vendin e tretё por me diferencё mё tё mirё golash dhe me dy ndeshje mё pak.

Arsenali do tё mbajё vendin e pestё me tre pikё mё pak, 32.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Aston Villa dhe Arsenali ndajnë pikёt
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
....:::AHG-CREW:::.... :: Sport-
Kërce tek: