MIR SE VINI ...:::WWW.AHG-CREW.TK:::...
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Liverpooli shuan gëzimin e Chelseat

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Genn1
Admin
avatar


MesazhTitulli: Liverpooli shuan gëzimin e Chelseat   Sat Dec 27, 2008 12:15 amLiverpooli shuan gëzimin e Chelseat
Skuadra e Liverpoolit ka shënuar fitore bindëse kundër Boltonit me rezultat 3-0, për t’i dhënë fund qëndrimit dyorësh të Chelseat në krye të tabelës.
Golin e parë për skuadrën vendase e shënoi Albert Riera (26’) pas një krosimi nga këndi të kapitenit Steven Gerrard, dhe me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë e ndeshjes.

Dy gola të shpejtë të shënuar në pjesën e dytë nga Robbie Keane (53’ dhe 58’) i dhanë fund pyetjes për fituesin e takimit.

Golin e parë personal dhe të dytin për Liverpoolin, Keane e shënoi tetë minuta brenda pjesës së dytë, ndërsa asistues ishte sërish kapiteni Gerrard.

Keane shënoi edhe golin e tretë për Liverpoolin nga një aksion i filluar nga portieri Pepe Reina, i cili përfshiu Xabi Alonson dhe mesfushorin e djathtë, Benayoun.

Me këtë fitore, Të Kuqtë mbajnë kreun me një pikë më shumë se përcjellësi i parë, Chelsea.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Liverpooli shuan gëzimin e Chelseat
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
....:::AHG-CREW:::.... :: Sport-
Kërce tek: