Genn1
Admin
Genn1

Liverpooli shuan gëzimin e Chelseat Empty
MesazhTitulli: Liverpooli shuan gëzimin e Chelseat   Liverpooli shuan gëzimin e Chelseat EmptySat Dec 27, 2008 12:15 am

Liverpooli shuan gëzimin e Chelseat F.1226180345155_m

Skuadra e Liverpoolit ka shënuar fitore bindëse kundër Boltonit me rezultat 3-0, për t’i dhënë fund qëndrimit dyorësh të Chelseat në krye të tabelës.
Golin e parë për skuadrën vendase e shënoi Albert Riera (26’) pas një krosimi nga këndi të kapitenit Steven Gerrard, dhe me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë e ndeshjes.

Dy gola të shpejtë të shënuar në pjesën e dytë nga Robbie Keane (53’ dhe 58’) i dhanë fund pyetjes për fituesin e takimit.

Golin e parë personal dhe të dytin për Liverpoolin, Keane e shënoi tetë minuta brenda pjesës së dytë, ndërsa asistues ishte sërish kapiteni Gerrard.

Keane shënoi edhe golin e tretë për Liverpoolin nga një aksion i filluar nga portieri Pepe Reina, i cili përfshiu Xabi Alonson dhe mesfushorin e djathtë, Benayoun.

Me këtë fitore, Të Kuqtë mbajnë kreun me një pikë më shumë se përcjellësi i parë, Chelsea.