MIR SE VINI ...:::WWW.AHG-CREW.TK:::...
 
ForumPortaliGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 - Si te hackohet nje Web Faqe nga DataBase -

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Genn1
Admin
Genn1


- Si te hackohet nje Web Faqe nga DataBase - Empty
MesazhTitulli: - Si te hackohet nje Web Faqe nga DataBase -   - Si te hackohet nje Web Faqe nga DataBase - EmptySat Dec 27, 2008 1:13 pm

- Si te hackohet nje Web Faqe nga DataBase -
________________________________________________
marrim shembull :

Kodi:
www.sg1.com/webdirectory/database.mdb
Pastj hyjme ne njeher nga keto web Faqe dhe bejm Download databasen e Web Faqes

Kodi:
http://www.salesfly.com/member2/webd...y/Database.mdb
ose

Kodi:
http://www.celtichosting.com/webdirectory/Database.mdb

Pastaj per me hap database-n ju duhet me pas te instaluar Microsoft Access
Pasi ta hapni aty shenon Password, e beni Copy sepse ai është HASH-i i Passwordit
Pas kesaj duhet te gjeni nje web faqe qe ka MD5 Hash Cracker pasi ta japim aty ate password qe e kemi bere Copy
pastaj aty automatikisht na jep passwordin e sakt (pra na tregon passwordin)
Pastaj pasi ta kemi te ditur passwordin hyjm te Database dhe marrin username dhe gjithqka gati
pastaj hapni web faqen qe une si shembull kam marr
Kodi:
www.sg1.com
e konektohi me ate Username dhe Password qe i fituam permes database
Dhe pastaj jeni Admin i asaj Web/faqe mundeni me prish ose me rregullu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
- Si te hackohet nje Web Faqe nga DataBase -
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
....:::AHG-CREW:::.... :: Hacking Program's-
Kërce tek: