MIR SE VINI ...:::WWW.AHG-CREW.TK:::...
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 lajmet e fundit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Pz . Blade

avatar


MesazhTitulli: lajmet e fundit   Wed Jan 27, 2010 12:06 am

Portugezi Kristiano Ronaldo edhe këtë vit mori një çmim me vlerë individuale. Ronaldo mori çmimin e sapokrijuar “Ferenc Pushkash” për golin më të bukur të vitit.
Sulmuesi i cili tashmë është pjesë e Real Madridit, ishte nderuar me këtë çmim falë golit të tij të shkëlqyer në ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Portos, kur ishte pjesë e skuadrës së Mançester Junajtedit.
Goli i Kristiano Ronaldos ishte shumë me vlerë pasi pikërisht goli i tij në “Dragao” bëri që “djajtë e kuq” të kualifikohen në gjysmë finale dhe më pas edhe në finale ku pësuan nga skuadra e Barcelonës.
Çmimi është dhënë nga FIFA në nder dhe përkujtim të sulmuesit të madh, hungarezit Ferenc Pushkash, i cili ishte motori i ekipit kombëtar të vendit të tij në vitet e 50 të shekullit XX. Në këtë votim morën pjesë rreth 120 mijë tifozë të futbollit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
lajmet e fundit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» FJALIMI i Azem Hajdarit në vitin 1992: Unë di shumë, ndaj duhet të zhdukem. Jam viktimë e kësaj diktature të re
» Lajmi i fundit: PDK pajtohet që Behgjet Pacolli të zgjedhet president
» Ramadan Asllani: Hasan Remniku - Kaçaku i fundit i Kosovës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
....:::AHG-CREW:::.... :: Sport-
Kërce tek: