MIR SE VINI ...:::WWW.AHG-CREW.TK:::...
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 uefa

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Pz . Blade

avatar


MesazhTitulli: uefa   Wed Jan 27, 2010 12:07 am

Me zhvillimin e ndeshjeve të së mërkurës në mbrëmje dhe marrjes së vendimit nga UEFA, që skuadra e CSKA nga Moska për shkak të dyshimit se dy futbollistët e saj kanë përdorur doping mos të përjashtohet nga garat, përfundimisht dihen 16 skuadra që do të jenë në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve Evropian në futboll. Ajo që ka befasuar për të keq ka qenë eliminimi i papritur i Liverpullit dhe Juventusit, skuadra këto që gjatë pranverës do të garojnë në Evropa Ligë.

Të gjitha skuadrat e kualifikuara në 1/8 e finales janë të forta dhe pa marrë parasysh se kush me kë do të përballet në 1/8 e finales nuk mund të thuhet se do të ketë favorit. Nga tre përfaqësues në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve kanë: Spanja, Anglia dhe Italia, me nga dy skuadra përfaqësohen : Gjermania dhe Franca, me nga një skuadër Portugalia, Greqia e Rusia. Shorti për ndeshjet e 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve Evropian në futboll,do të hedhet më 18 dhjetor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
uefa
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
....:::AHG-CREW:::.... :: Sport-
Kërce tek: